"Śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

- takimi słowy, zapożyczonymi od Janusza Korczaka, otworzył imprezę klubu LC Koszalin prezydent Ryszard Chrzanowski, którą to klub zorganizował dla dzieci z pobliskiej gminy Biesiekierz.
A działo się to 09.02.2013r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, w którym to wydarzeniu miałam przyjemność uczestniczyć.
LC Koszalin, dzięki uprzejmości i niebywałej serdeczności komendanta Centrum płk. dypl. Dariusza Sienkiewiczazorganizował spotkanie dzieci wraz z opiekunami, z żołnierzami sił powietrznych, którzy demonstrowali sprzęt lotniczy, bojowy, rakiety, uczyli strzelania, a także udostępniono do zwiedzania muzeum lotnictwa. Oczywiście nie mogło zabraknąć przepysznego żołnierskiego bigosu!
Miło było patrzeć na roześmiane i rozentuzjazmowane buzie dzieciaków, bezgranicznie zaangażowane w przydzielane im zadania.
Wystawiona księga pamiątkowa Centrum Szkolenia Sił Powietrznych pełna była serduszek i słoneczek w podziękowaniu za dostarczenie tylu wrażeń.
Na zakończenie spotkania, trochę zmarznięte, ale szczęśliwe dzieciaki zostały zaproszone przez członków LC Koszalin na poczęstunek do Burger Kinga.
Byłam pełna podziwu i uznania dla klubu za zorganizowanie imprezy, która przecież nie generowała zysków, ale niosła radość innym, a szczęśliwe dzieciaki były najlepszym podziękowaniem.
Brawo, Panowie!

2VDG Hanna Suchecka